Поврзи се со нас

Кошарка

Баркли: Лејкерс имаат двајца извонредни играчи, сите останати се просечни

Лос Анџелес, 5 октомври 2020 (МИА) – Членот на Домот на славните и експерт за НБА, Чарлс Баркли ги критикуваше Лос Анџелес лејкерс по поразот од Мајами (104:115) во третиот натпревар од финалната серија.

  • Лејкерс имаат двајца одлични играчи и еден куп ОПМ, како што јас ги нарекувам, обично просечно момче. Тие се само ОЗП, само момци.

Тимот има двајца неверојатни играчи, но ако тие не играат, Лејкерси нема да победат, рече Баркли.

Резултатот на финалната серија е 2-1 за Лејкерс. Шампион ќе стане првиот тим што прв ќе стигне до четири победи. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама