Поврзи се со нас

Фудбал

Барса го отпушта Сетиен?! Чави и Покетино главни за негова промена

Позицијата на Квик Сетиен, најверојатно, ќе се покаже како неубедлива, откако Барса го претрпе својот најтежок европски пораз во четвртфиналето во петокот во Лисабон.

Пике повика на широко распространети измени во Барселона, по нивното „срамно“ трошење на Лигата на шампионите од 8-2 од Баерн Минхен.

Баерн ја собори расипаната Барса, но страната на Сетиен се распадна на начин што можеби никогаш не видел.

За Чави Ернандез и Марурисио Покетино се шпекулира дека се главни цели за замена на Сетиен.

Advertisement