Connect with us

Фудбал

Барселона го победи Гимнастик во првиот натпревар на Куман

Барселона, 12 септември 2020 (МИА) – Барселона вечерва го победи Гимнастик во пријателски натпревар со 3:1. Натпреварот беше прва за Каталонците во новата сезона и прв под водство на новиот тренер Роналд Куман.

Стрелци на головите за Барса беа Дембеле, Гризман и Кутињо.

Каталонскиот фудбалски гигант требаше да го игра првото коло од Ла лигата против Елче, но тоа беше одложено поради учеството на во евро-куповите.

Инаку, во Шпанското фудбалско првенство денес почната новата сезона. Резултати на двете завршени саботни средби:
Еибар – Селта Виго 0:0
Гранада – Атлетик Билбао 2:0. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com