Connect with us

Фудбал

Барселона го понудила Гризман на Атлетико Мадрид, а добиле одговор: Не, благодарамe

Според неколку шпански медиуми Барселона го понудила Антоан Гризман на Атлетико Мадрид, но во замена за младата ѕвезда Жоао Феликс, за кого „Јорганџиите“ издвоија вистинско богатство пред една сезона.

Сепак, според истите медиуми стигнал експресен одговор. Атлетико се заблагодарил за понудата и категорично ја одбил. Не поради тоа што не го сакаат Гризман назад, туку поради тоа што не сакаат да се откажат од скапо платениот Феликс.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com