Поврзи се со нас

Фудбал

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Барселона, 19 септември 2020 (МИА) – Барселона го победи Елче со 1:0 во Купот на Гампер. Победничкиот погодок уште во 2. минута го постигна Антоан Гризман.

Купот Жоан Гампер е пријателски турнир организиран еднаш годишно од каталонскиот клуб.

Оваа година купот се одржа по 55. пат. Ова е 43. победа на „Блауграна“ на турнирот и осма во низа. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама