Connect with us

Кошарка

Барселона потпиша со Калатес, ќе добие 5,5 милиони долари за три години

Објавено:

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“.

Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 милиони долари.

Се известува дека „Панатинаикос“ има сериозни финансиски тешкотии, во врска со кои клубот веќе се согласил да го раскине договорот со Калатес.

Во сезоната 2019/20 во Евролигата, Калетес во просек забележа 13,3 поени, 4,9 скока и 9,1 асистенција по натпревар. 

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама