Connect with us

Фудбал

Барселона со вето за продажба на само четворица играчи

По катастрофата од Баерн Минхен во четвртфиналето во ЛШ (2:8) јасно е дека Кике Сетиен нема да биде повеќе тренер на Барселона и јасно е дека следува целосен ремонт на „Камп Ноу“. Како што пишуваат медиумите од Каталонија, раководството на тимот ставило вето за продажба на само четворица играчи.

Тоа се голманот Тер Штеген, потоа дефанзивецот Ленгле, играчот за врска Де Јонг и секако Лионел Меси.

Останатите играчи, според информациите се на продажба.

Инаку, за утре е најавен итен состанок по кој според сите информации ќе му биде врачен отказ на Кике Сетиен.

loading...

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com