Connect with us

Фудбал

Барселона заинтересирана за Дембеле

Барселона, 27 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Лион, Муса Дембеле, се најде во сферата на интерес кај Барселона. Вториот тренер на Каталонците, Хенрик Ларсон веќе остварил контакт со 24-годишниот Французин.

Барселона веројатно го гледа Дембеле како потенцијална замена за Луис Суарез, кој би можел да го напушти клубот, објави новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио.

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, му соопшти на Суарез дека нема да смета на него. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com