Connect with us

Фудбал

Двајца фудбалери на Реал Мадрид на лекарски прегледи во Тотенхем

Двајца играчи на Реал Мадрид, дефанзивецот Серхио Регилон и напаѓачот Герет Бејл, се подготвуваат да му се приклучат на Тотенхем, објави „Скај Спорт“.

Според изворот, двајцата ќе бидат подложени во Мадрид на медицински преглед. После тоа, пријавено е дека играчите летаат за Лондон за да го комплетираат трансферот во Тотенхем.

Регилон ќе стане редовен фудбалер на Спарс, а Бејл ќе ја помине сезоната 2020/21 со англискиот тим на позајмица. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com