Connect with us

Фудбал

Бејл „мака мачи“ од кога дојде во Реал, а вчера постави неславен рекорд

Герет Бејл беше првиот играч кој ја проби границата од 100 милиони евра. Еден повеќе за него плати Реал Мадрид на Тотенхем летото 2013 година кога успеа да го доведе.

Од тогаш за Реал одигра 211 натпревари, постигна 98 голови и запиша 63 асистенции.

Со вчерашната замена во натпреварот против Виљареал поради повреда. Бејл е заменет на дури 15 натпревари оваа сезона и по тоа држи неславен рекорд помеѓу играчите во шпанските клубови.

SPORTSKI.MK

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com