Connect with us

Други спортови

Белгиецот претрпе трансформација за време на трката: Кога го виде грбот, само се прашуваше како ова (ВИДЕО)

72-то издание на велосипедската трка „Critérium du Dauphiné“ се одржува во Швајцарија и Франција.

Тим Деклерк  засекогаш ќе ја запамети втората фаза од годинашното издание. Виновник за ова е град со големина на топки за пинг-понг.

За време на возењето се случи силно невреме, а Деклерк мина низ најлошото бидејќи грбот му стана непрепознатлив.

Кога го соблече велосипедскиот костум, овој 31-годишник го покажа грбот кој беше полн со рани.

Деклерк исто така објави фотографија со опис како да трката не е доволно тешка за нозете, па и грбот настрадал.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com