Connect with us

Фудбал

Бернардески нема намера да го напушти Јувентус

Торино, 21 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардески нема да го напушти тимот, пренесува „Tuttosport“.

Според изворот, 26-годишниот Италијанец нема планови да го смени клубот, и покрај понудите кои доаѓаат од Наполи и Атлетико Мадрид.

Во сезоната 2019/20, Бернардески одигра 38 натпревари за Јувентус, постигнувајќи два гола и три асистенции.

„Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Италијанецот на 28 милиони евра. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com