Connect with us

Фудбал

Битка како за финале! Манчестер Сити и Реал му го одземаа здивот на целиот свет, но се ќе се решава во Мадрид

Манчестер Сити поведе со 4:3 против Реал Мадрид во првото полуфинале од Лигата на шампионите, одиграно на „Етихад“.

Натпреварот со години стана еден од најатрактивните на турнирот, а заедно со седумте гола, гледачите забележаа уште многу пропусти.

Реклама

Facebook