Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Кошарка

Богдановиќ замина од Сакраменто и ќе добие 72 милиони долари!

Богдан Богдановиќ конечно и официјално има нов клуб. Богдан Богдановиќ официјално е играч на Атланта Хокс. Српскиот репрезентативец потпишал четири годишен договор за 72.000.000 долари.

Интересно е што исто така прифатија да платат 15% од годишната заработка на Богдановиќ ако кошаркарот се одлучи на трејд во последната сезона, додека Богдан исто така има опција да го промени клубот после третата година од договорот.

Атланта во преодниот рок покрај Богдановиќ ги донесоа ветераните Режон Рондо од шампионскиот тим на ЛА Лејкерс и Данило Галинари од Оклахома сити Тандер. Со Клинт Капела, Џо Колинс и младата ѕвезда Тре Јанг, Хокс оваа сезона ќе се борат за пласман во плеј-офот во Источната конференција.

loading...

Facebook