Connect with us

Ракомет

Борко Ристовски со видео порака: Ова ќе биде животна лекција за сите нас

Објавено:

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски, кој исто така како и многумина одлучи да остане дома и да не излегува, сними видео порака до сите, во која вели дека и во вакви моменти треба позитивно да размислуваме. Тој порача дека ова ќе биде животна лекција за сите нас, а упати благодарност до сите оние кои се борат 24 часа за справување со коронавирусот. Порача да останеме дома и да го искористиме моментот за повеќе време со семејствата, нешто што во минатото поради кариерите сме го немале.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com