Connect with us

Кошарка

Браќата на Јокиќ едвај се смирија на трибината: “Да ти е*ам мајката, да ти е*ам мајката. Дојди овде!” (ВИДЕО)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ има одлична сезона зад себе затоа што беше прогласен за најкорисен играч во НБА лигата.

Сепак, Јокиќ и оваа сезона не отиде далеку со Денвер Нагетс, што се однесува до плејофот, бидејќи овој тим беше елиминиран во полуфиналето на Западната конференција, каде беше поразен од Феникс Санс со 4:0.

На последниот натпревар од оваа серија, во центарот на вниманието беше Јокиќ, кој беше исклучен во третата четвртина поради премногу агресивен фаул над Камерун Пејн.

Јокиќ му се приближи на Пејн по натпреварот и му се извини за неговиот потег, а беше јасно дека ги изгубил нервите откако му стана јасно дека Денвер ја завршува својата сезона.

“Сакав да го променам ритамот на играта. Сакав да му дадам енергија на тимот, можеби малку за да го сменам начинот на судијата. Затоа направив груб фаул. Дали го удрив или не? Не знам… Жел ми е ако го направив тоа. Не беше намерно. Намерата не ми беше да го удрам во лице или да го повредам“, рече Јокиќ по натпреварот.

Сепак, на социјалните мрежи се појави и ново видео, а во центарот на вниманието беа двајца браќа на Јокиќ, Страхиња и Немања, кои реагираа луто поради тоа што се случуваше на подот.

Имено, по фаулот на Јокиќ, играчите на „Санс“ тргнаа да се пресметат со српскиот кошаркар, а тоа очигледно ги налути неговите браќа кои го следеа натпреварот од трибините.

Тие имаа што да им кажат на кошаркарите на „Санс“, а обезбедувањето се обиде да ги смири и им беше важно само да не се качат на паркетот.

„Да ти е*ам мајката, да ти е*ам мајката. Дојди овде!“, Им рекоа Страхиња и Немања од трибините на играчите на Феникс.

Реклама

Facebook