Поврзи се со нас

Други спортови

Братучедот на Хабиб конечно го има своето деби во УФЦ

Братучедот на Хабиб Нурмагомедов, Умар, конечно би можел да дебитира за УФЦ на 19 декември.

Талентираниот борец требаше да се бори во октомври како една од пред борбите за мечот Хабиб-Гаетже, но инфекцијата на ногата му ги уништи плановите.

Сепак, тој сега е подготвен и сака борба на 19 декември во Лас Вегас.

“Се надевам дека ќе ја направам борбата до крајот на годината. Не сум сигурен кога точно, можеби 19-ти декември е вистинскиот датум. Ако ми биде одобрена визата, сигурно ќе се борам”, рече Умар.

https://www.instagram.com/p/CHQovAYnfTE/?utm_source=ig_embed

УФЦ настанот на 19 декември ќе го водат новите sвездите Камзат Чимаев и Леон Едвардс.

loading...

Facebook