Поврзи се со нас

Тајмаут

Бразилски фудбалер во очај: Таа жена ми ја уништи кариерата

Бразилецот Реџиналдо (37) своевремено играше во Серија А за Фиорентина, Парма, Удинезе и Сиена, а денес е член на третата лига на Катанија.

-текстот продолжува по рекламата-

Долги години играше во пониските лиги и имаше вртоглав пад во кариерата, обвинувајќи ја неговата поранешна девојка Елизабета Каналис, една од најзгодните секс-бомби, која беше со легендарниот Кристијан Виери, но и со холивудскиот актер Џорџ Клуни.

Реџиналдо беше во врска со привлечната жена само седум месеци, а кога врската заврши, неговата кариера тргна кон лош правец.

-текстот продолжува по рекламите-

“Се запознавме на роденденот на мојот поранешен соиграч Бернард Коради. Таа знаеше кој сум, знаев и јас за неа. Ме остави, подоцна во медиумите бев поранешен “Каналис”. И сето тоа ме чинеше во фудбалот. После тоа тие “Сите директори на фудбалски клубови ме гледаа како човек кој сака жени повеќе од фудбал”. Накратко, таа loveубовна приказна ја уништи мојата кариера“, рече Реџиналдо.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама