Поврзи се со нас

Тајмаут

Бразилскиот фудбалер е дефинитивно сопственик на „наградата“ за најбизарна фризура (ФОТО)

Невообичаени фризури отсекогаш биле и ќе бидат, особено во светот на спортот, но бразилскиот фудбалер Мајкл Делгадо отиде чекор подалеку.

Играчот на Фламенго направи вистински пејзаж наместо фризура на задниот дел од главата. На главата е врежан волк кој завива на Месечината, па дрво и неколку лилјаци.

Сите оние што го гледаа дуелот помеѓу неговиот Фламенго и Сао Паоло беа изненадени кога го видоа новиот стил на фудбалерот.

loading...

Facebook