Connect with us

Други спортови

Бронзен медал за Канада во хокеј на ЗОИ

Published

on

На ЗОИ завршни натпревари на хокеарскиот турнир каде е поделен и првиот медал.

Во малото финале селекцијата на Канада успеа да слави против Чешка и да се закити со бронзен медал.
Досегашните олимписки шампиони постојано беа во предност, во еден момент и со убедливи 6:2, а Чесите на крајот со два гола избегнаа катастрофа.

Големото финале во кое за златниот медал ќе се борат селекциите на Русија и Германија се игра утре изутрина во 5 часот.

Facebook