Connect with us

Фудбал

Дали знае Нејмар против кого играл во финале: Му честитал на Баер, а одговорот бил урнебесен

-Поразот е дел од спортот. Напорно работевме и се боревме до крајот. Во благодарам на поддршката. Честитки за Баер, напиша Нејмар на твитер сакајќи со добра намера на противникот во финалето во ЛШ да им го честита пехарот.

Се ќе беше во ред доколку Нејмар не направеше грешка. Имено, наместо Баерн, Бразилецот напиша Баер, што секако е името на тимот од Леверкузен, не на оној од Минхен.

Приказната да биде уште посмешна се огласија и популарните „фармацевти“ кои одговорија на твитот на Нејмар.

-Ти благодариме Нејмар. Не знаеме зошто на нас ни честиташ, ние сме на одмор и ја играме игрицата ФИФА…Но, сепак благодариме!

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com