Connect with us

Фудбал

Давид Луиз го напушта Арсенал, позната неговата следна дестинација?

Објавено:

Давид Луиз пристигна во Арсенал од Челзи и се очекуваше да донесе смиреност и безбедност во одбраната на овој тим.

Тој, барем според мислењето на голем број фанови, не го донесе тоа, но дури направи и голем број грешки.

Неговиот договор со Арсенал истекува следното лето, а тој потоа ќе стане слободен агент затоа што Арсенал нема да го продолжи договорот.

Така, Луис веќе започна да бара нов клуб, а се чини дека тој ќе ја продолжи кариерата во Португалија затоа што Бенфика е заинтересирана за него.

Во Бенфика, тие веруваат дека Луис има доволно искуство за да им помогне да се борат на сите фронтови и дека тој би бил одлично засилување.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама