Connect with us

Други спортови

Дел Потро: Тешко ми е, но среќен сум за Ѓоковиќ

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го загуби финалниот меч на УС Опен против Новак Ѓоковиќ за кого рече дека е одличен играч.

– Тешко ми е да разговарам сега. Загубив, но среќен сум што трофејот го освои Ѓоковиќ. Тој е одличен играч. Јас се обидов д аги надминам повредите з ада бидам тука. УС Опен е мој омилен турнир, изјави Дел Потро.

Ѓоковиќ ноќеска во финалето на УС Опен го победи Дел Потро со 3-0 што е трет негов трофеј во Њујорк и 14-та Грен слем титула.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com