Денеска во Скопје стартува СП во ракомет за младинци

-текстот продолжува по рекламата-

Градот Скопје од денеска е домаќин на исклучително интересно Светско првенство за млади ракометари.
Натпреварите се играат во салите Јане Сандански и Борис Трајковски а програмата стартува од 10.30ч секој ден.
Македонија своите натпревари ќе ги игра во салата „Б.Трајковски“ од 20.30ч.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

ДВОЈКИ ЗА 1. КОЛО

ГРУПА А

10:30ч

ХРВАТСКА – НОРВЕШКА

12:30ч

ШПАНИЈА – САУДИСКА АРАБИЈА

14:30ч

СЛОВЕНИЈА – ЧИЛЕ

ГРУПА Б

16:30ч

ШВЕДСКА – ЕГИПЕТ

18:30ч

ФРАНЦИЈА – КАНАДА

20:30ч

УНГАРИЈА – ТАЈВАН

ГРУПА Ц

16:30ч

ДАНСКА – ЈАПОНИЈА

18:30ч

БАХРЕИН – НИГЕРИЈА

20:30ч

МАКЕДОНИЈА – АРГЕНТИНА

ГРУПА Д

10:30ч

ИСЛАНД – ТУНИС

12:30ч

ГЕРМАНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА

14:30ч

СРБИЈА – БРАЗИЛ

Loading...