Поврзи се со нас

Кошарка

Денис Шрудер од следната сезона ќе стане Лејкер

Денис Шредер ќе биде нов кошаркар на Лос Анџелес Лејкерси. Тимот од „Стејплс центарот“ направи одлична зделка со тоа што се откажа од својот 28-ми пик од драфтот, кој ќе се одржи вечерва. Шредер играше одлично во дресот на Оклахома изминатата сезона и имаше 18,9 поени по натпревар.

Германецот треба да биде замена за Рондо кој ја искористи опцијата во договорот и ќе биде слободен агент. Причината поради која Рондо заминува е да побара поголем договор во друг клуб.

 

loading...

Facebook