Connect with us

Кошарка

Денвер е првиот тим во историјата на НБА кој избори мајсторка во две плејоф серии по ред по резултат 1:3

Орландо, 14 септември 2020 (МИА) – Денвер стана првиот тим во историјата на НБА кој го израмни резултатот по водство на противникот со 3:1 во две последователни плејоф серии.

Нагетс синоќа го победија Клиперс во шестиот натпревар од 2. коло во плејофот (111:98), иако губеа со 19 поени во третата четвртина.

Претходно, Денвер ја победи Јута во првото коло од плејофот, по негатива од 1-3 во серијата.

Денвер исто така стана првиот тим во историјата на НБА кој трипати избегнал испаѓање во плејофот, губејќи 15 или повеќе поени во текот на натпреварот. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com