Поврзи се со нас

Тајмаут

Девојката го обвини Ник Киргиос за физичко насилство

Австралискиот тенисер Ник Киргиос едноставно не може без скандалот.

Киргиос е во медиумите секој ден поради сè, но се чини најмалку поради тенисот. Сега медиумите известуваат дека Кјара Пасари го обвинил за физичко насилство.

Во сторијата објавена на Инстаграм, Пасари изјави дека Киргиос претходно психички и физички ја малтретирал.

Таа наводно се забавувала со тенисерот ова лето, но сето тоа траело кратко, а Ник сега се соочува со големи обвиненија и нема сомнеж дека наскоро ќе се огласи.

Киргиос сега минува низ она низ што помина неговиот колега Александар Зверев пред неколку месеци, кого и неговата поранешна девојка Олга Шарипова го пријави за насилство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Passari (@chiarapassari)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Passari (@chiarapassari)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Passari (@chiarapassari)

Facebook

loading...