Connect with us

Кошарка

Џалил Окафор потпиша за Атланта

Атланта потпиша со центарот Џалил Окафор. Според „ESPN“, 25-годишниот Американец се приклучи на новиот тим како слободен играч.

Бруклин претходно го отпушти од тимот Окафор, кој стана играч на Нетс на 4 септември преку размена со Детроит.

Окафор минатата сезона настапи на 27 натпревари во НБА, постигнувајќи во просек по 5,4 удари и 2,4 скока.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама