Connect with us

Кошарка

Џејмс Харден го надмина Брајант по постигнати тројки во плејофот

Орландо, 25 август 2020 (МИА) – Најдобриот кошаркар на Хјустон, Џејмс Харден, го престигна легендарниот играч на ЛА лејкерс, Коби Брајант, на вечната листа „тројкаши“ во плејофот од НБА лигата.

Харден синоќа во четвртиот натпревар од првото коло од плејофот против Оклахома (114:117) постигна шест тројки од 15 обиди.

„Брадата“ се искачи на 8. место со 293 прецизни удари за три поени, Коби во неговата кариера постигнал 292.

Убедлив лидер е Стеф Кари со 47о тројки пред Реј Ален со 385 и Леброн Џејмс со 375. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com