Connect with us

Фудбал

Џенова го промовираше новиот тренер

Џенова, 27 август 2020 (МИА) – Клубот Џенова за кој настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев, денес го промовираше новиот тренер Роландо Маран.

Договорот со 57-годишниот фудбалски стручњак е потпишан на две години.

Последната работа на Маран беше во Каљари, од каде беше отпуштен во март.

Претходно, Маран ги водеше и Киево, Катанија, Бари и Бреша.

Минатата сезона во Серија А, Џенова го зазеде 17. место, обезбедувајќи опстанок во последното коло. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com