Connect with us

Тајмаут

Дивата ноќ на Марадона со Ванда, прогласувајќи го Икарди за „мртов“

Смртта на Диего Марадона откри неколку нови тајни на легендарниот аргентински фудбалер.

Диего сакаше забави и убави жени во текот на целиот живот, но пред сè сакаше луѓе со кои можеше добро да се дружи.

Оној што не го сакаше беше Мауро Икарди. За него напаѓачот на ПСЖ, беше мртов затоа што го предаде Макси Лопез и му ја украде сопругата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

“Икарди не постои за мене. Можеби е капетан на космосот, но по сè што се случи, јас го претпочитам Макси”, рече Марадона и не застана тука:

“Тој го хранеше, го пушти да влезе во куќата и ова се случи. Не. Оние што немаат морал се мртви за мене. Тој е предавник. Тој го предаде својот пријател и на крајот ја зеде неговата сопруга. Во мое време, да би ја погледнал сопругата на неговиот колега, ке беше претепан“, рече Марадона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

Сепак, ТВ sвездата Мирта Легранд откри во 2018 година дека 12 години порано, Марадона имаше луда ноќ со Ванда во хотел во близина на Буенос Аирес.

Таа престојуваше во истиот хотел и се покажа дека е веднаш до собата на Ванда, а утрото г-ѓа Икарди и пријде.

“Ванда дојде до мене и ме праша зошто не ја повикувам во шоуто. Одговорив. Ти беше синоќа со Марадона? Не ме оставивте да спијам цела ноќ. Бев во собата покрај нив и не можев да спијам од бучавата. Мебелот се тресеше. Бев сведок на нивниот див секс “, истакна водителот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

Оваа приказна никогаш не е потврдена и останува само да се верува на водителката.

Facebook