Connect with us

Фудбал

Договорот е блиску, фудбалер на Јувентус се сели кај Анчелоти

Информациите од италијанските медијми велат дека Јувентус ќе ја прифати понудата на Евертон за Емре Џан. Анчелоти инсистира поранешниот играч на Ливерпул да биде засилување оваа зима. Подготвена е понуда за позајмица со задолжителен откуп од 35 милиони евра.

Наводно и германскиот репрезентативец се согласил да оди кај Анчелоти. До крајот на неделата би требало трансферот да се реализира.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com