Connect with us

Фудбал

Дури 14 играчи би можеле да добијат отказ во Арсенал, еве ја листата!

Арсенал планира да започне со реконструкција на тимот по крајот на сезоната.

Според „Фудбал Лондон“, управата на „топчиите“ е подготвени да се раздели со 14 играчи за да спроведат голема трансфер кампања.

Тимот може да го напуштат: Гранит Џака, Томас Парти, Роб Холдинг, Емил Смит-Роу, Николас Пепе, Ејнсли Мејтланд-Најлс, Киеран Тирни, Рис Нелсон, Чарли Патино, Фоларин Балогун, Пабло Мари, Алберт Самби Локонга, Нуно Тавареш и Седрик Соареш.

Арсенал по 37 кола е втор во Премиер лигата со 81 бод.