Connect with us

Други спортови

Двајца луди Руси беа затворени во телефонска говорница, следеше масакр од 15 секунди

Верувале или не, но Русите измислиле нов борбен спорт – борба во говорници.

Русија има многу разлики од остатокот од светот и е на чело на експерименталните битки кои оставаат многумина без никаков коментар.

Во минатото имале низа бизарни тепачки, како онаа во која 75-годишен дедо и неговиот внук се степале со жена во октагонот.

Тоа беше уште една серија апсурдни пресметки, од кои се издвојува екипната борба, каде борците носеа врзани очи и практично не знаеја каде удираат.

Сега организираа настан каде двајца борци се степаа во телефонска говорница. Во близина е поставена и мала трибина, додека се е снимено со неколку камери.

Очигледно е дека нема правила во борбата. Борците се удираа како знаат и умеат. Дозволени се тупаници, шлаканици, па дури и лактите.

Ги затворија 19-годишниот ММА борец Иван Чугунов и три години постариот Павел Молчанов, шампион на Русија во бокс КМС и шампион на кавкаскиот регион во ММА.

Бруталната тепачка траеше само околу 15 секунди, а Чугунов го победи својот ривал кој падна на подот, па судијата кој стоеше надвор од подиумот ја прекина тепачката.

Видеото од тепачката очекувано стана вирално и за кратко време собра голем број прегледи, а двајцата руски лудаци беа воодушевени од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Punch Club (@punchclub_official)

Инаку, целиот настан беше организиран од руска агенција наречена Punch club. Така тие неодамна организираа ММА пресметка во кабриолет автомобил и на огромни контејнери прикачени на кран над водата.

Facebook