Поврзи се со нас

Кошарка

Екс НБА играч доби забрана да игра во Кина поради неговите објави на Инстаграм

Законите во Кина се многу јасни и строги. Тоа на своја кожа го почувствува поранешниот НБА играч Тај Лосон. Имено, тој веќе три години игра кошарка во оваа земја, но сега добри забрана, бидејќи на Инстаграм објавувал фотографии од ноќни клубови. И тоа немаше да биде ништо доколку на објавите на Инстаграм не ги омаловажуваше и навредуваше жените.

Advertisement

Facebook

Реклама