Поврзи се со нас

Фудбал

ЕКСКЛУЗИВНО: Еве во колку часот вечерва македонските херои ќе се вратат дома

Хероите на македонскиот спорт вечерва се враќаат во Скопје. За 40-тина минути како што дознава SPORTM.mk се очекува да полета авионот од Грузија, но поради лошите временски услови не се знае каде точно ќе слета авионот.

Во Скопје има густа магла, па може авионот да следа и на соседните аеродроми.

Летот трае 2 и пол часа, по што пред полноќ треба да пристигнат во Макеоднија.

loading...

Facebook