Поврзи се со нас

Фудбал

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Мурињо пристигна во Скопје

Познатиот фудбалски тренер и моментален менаџер на Тотенхем, Жозе Марио дош Сантош Мурињо Феликс или на кратко Жозе Мурињо пристигна во Скопје.

За многу експерти, играчи и тренери Мурињо е еден од најдобрите менаџери во фудбалската историја.

Видео: ТВ21

Murinjo arriti në #Shkup me ekipin e tijNesër KF #Shkëndija do të përballet me #Tottenham

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 23. September 2020

Advertisement

Facebook

Реклама