Connect with us

Фудбал

„Ел Класико“ за тинејџер на Флуминенсе

Објавено:

Според пишувањата на шпански „АС“ Барселона и Реал Мадрид се заинтересирани за тинејџерот од Флумименсе, Маркос Пауло.

Тој не планира да го продолжи договорот со клубот, кој му трае до 2021 година, а тоа ги алармираше шпанските гиганти.

Пауло има 18 години и игра на позицијата напаѓач. Проценет е на 11 милиони евра.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама