Поврзи се со нас

Фудбал

Елмас го продолжи договорот со Наполи

Неапол, 18 август 2020 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас го продолжи договорот со Наполи до 2025 година.

Клубот соопшти дека ги продолжува договорите и со Ди Лоренцо и Марио Руи.

– Официјално се обновени договорите на Ди Лоренцо, Елмас и Марио Руи до 2025 година, стои во соопштението на клубот.

Advertisement