Connect with us

Фудбал

Евертон е во преговори со Реал за Хамес

Лондон, 26 август 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Хамес Родригез може да ја продолжи кариерата во Англија.

Според „Телеграф“, Евертон е заинтересиран за негово стекнување. Тренер на екипата од Мерсисајд е Карло Анчелоти, кој претходно работел во Мадрид и Баерн, каде играше Колумбиецот.

Сè уште не е јасно колку ќе бара Реал за овој трансфер, иако се шпекулира за 25-30 милиони евра. Забележано е дека преговорите напредуваат добро за двата клуба. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com