Connect with us

Фудбал

Евертон го победи Тотенхем

Лондон, 13 септември 2020 (МИА) – Евертон го победи Тотенхем со 1:0 во првото коло од англискиот фудбалски шампионат.

Единствениот погодок во 55. минута го постигна Доминик Калверт-Левин.

Евертон ќе игра со Вест Бромвич на следниот натпревар на 19 септември, додека Тотенхем ќе игра со Саутемптон еден ден подоцна.

И на првиот денешен дуел од Премиер лигата бодовите ги освои гостинската екипа. Лестер со 3:0 го совлада Вест Бромвич Албион. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com