Connect with us

Кошарка

Евролигата разговараше со капитените на тимовите за опциите за обновување на сезоната

Објавено:

Менаџментот на Евролигата на капитените на тимовите ги претстави можните сценарија за крајот на сезоната. Раководството на елитното кошаркарско натпреварување утре (25 мај) ќе донесе конечна одлука за можноста за продолжување на сезоната во советот на организацијата, пренесе „Спортандо“.

Досега, повеќето клубови и играчи се спротивставија на продолжување на сезоната.

Евролигата беше прекината по 28 кола од предвиднеите 34.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама