Connect with us

Фудбал

Фановите на Лацио брутални кон муралот на Жозе Мурињо

Навивачите на Лацио уништија мурал посветен од навивачите на големиот ривал Рома на новиот тренер Жозе Мурињо.

Откако дознаа дека Жозе ќе ја води Рома следната сезона, навивачите на „Волчицата“ му посветија мурал на кој Мурињо вози мопед со знакот на Рома и на кој го носи нивниот шал.

Големиот ривал Лацио вчера доби и нов тренер. Тоа е Маурицио Сари, а навивачите на небесно-плавите веднаш после тоа решија да го уништат муралот на Мурињо.

Познато е дека Сари е страствен пушач. Тие го искористија ова за да го уништат муралот и го прикажаа Сари како дува чад од цигара веднаш во Мурињо.

Лицето на Мурињо беше покриено со чад од цигари и на тој начин навивачите на Лацио го „прославија“ доаѓањето на овој искусен стручњак.

Реклама

Facebook