Connect with us

Други спортови

Федерер го прослави враќањето на врвот на АТП листата со титула во Штутгарт

Откако ја пропушти сезоната на земја, Роџер Федерер ја заврши својата прва недела назад на теренот со нова титула. 
 
На турнирот на трева во Штутгарт, 36-годишниот Швајцарец го прослави враќањето на врвот на светската ранг-листа што си го обезбеди вчера, со трофеј во германскиот град. Во финалето, Федерер го победи Милош Раониќ со 6:4, 7:6 (3) по 1 час и 19 минути игра.
 
Раониќ забележа 14 асови, но тоа не беше доволно за победа.
 
Тоа е 98. титула во кариерата на Федерер.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com