Поврзи се

Други спортови

Федерер и Ѓоковиќ го пропуштаат турнирот во Монте Карло?

Повеќето главни ѕвезди на машкиот тенис ќе учествуваат во „Мастерс“ турнирот во Монте Карло. Листата за 112-то издание на турнирот ќе биде официјално објавена во март.

Директорот на трката, Жељко Франуловиќ, рече дека „сите најдобри играчи ќе учествуваат на турнирот“. Сепак, ова не е сосема сигурно.
Во овој момент, не е јасно дали овој турнир ќе влезе во програмата на две од најголемите ѕвезди – Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ. Швајцарецот може да ја пропушти целата сезона на земја додека Ѓоковиќ се рехабилитира од операцијата на лактот.

Франуловиќ објави дека е задоволен од продажбата на билети до овој момент, откако таа е зголемена за 6% во споредба со 2017 година. лани на настанот присуствуваа над 135.000 луѓе.

Во последните две сезони, Рафаел Надал е неприкосновен победник на турнирот.

ФОТО

loading...

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com