Connect with us

Други спортови

Фетел или Леклер? Ферари одлучи кој ќе биде првиот пилот во тимот?!

Објавено:

За Ферари останува мистерија за тоа кој ќе биде главниот пилот на кој тимот ќе му пружи максимална поддршак за да го освои првенството во Формула 1 оваа сезона. Од Ферари велат дека нема да има фаворит.

„Помина една година и работите се променија. Чарлс сега е поискусен со нас, за разлика од пред една година кога објавивме дека Себастијан ќе биде нашиот прв пилот. После една година двајцата покажаа дека можат да се борат за титулата. Значи, тие се на исто ниво за нас“, рече Биното.

„Мислам дека Себастијан ќе биде побрз оваа година. Тој знае многу добро што треба да прави и е одлично фокусиран. Дури и Чарлс е во форма, агресивен е, и гладен за победа. Затоа очекуваме најмногу од нив за Ферари“, додаде Биното.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама