Connect with us

Други спортови

ФИА отвори истрага против Луис Хамилтон околу контроверзниот знак на маицата

ФИА започна истрага против светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, за натписот на неговата маица.

По последната трка, Британецот носеше маица поврзана со убиството на Бреон Тејлор, која беше убиена со судирот од полицијата во нејзиниот дом. За време на рацијата, полицијата испукала дури осум куршуми кон медицински работник.

„Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“, стоеше на маицата на возачот на Мерцедес.

По трката, тој ја заврши својата изјава со „Правда за Бреона Тејлор“.

Затоа ФИА започна истрага и Хамилтон би можел да биде казнет.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com