Connect with us

Фудбал

ФИФА не очекува изненадувања на натпреварите меѓу Португалија и Бразил

Интересен факт е дека креаторите на играта – EA Sports, преку симулација успешно знаат кој тим ќе стане Светски шампион во последните три изданија на турнирот во 2010, 2014 и 2018 година.

Натпреварот на ФИФА предвидува тешка победа на Португалија против Гана и убедлив успех на Бразил против Србија.

Изненадување ќе има за Уругвај и Јужна Кореја, бидејќи според натпреварот што го игра ФИФА, Уругвајците ќе загубат со 0:1.

Швајцарија ќе започне со победа од 2-0 против Камерун.

Facebook

Реклама