Connect with us

Други спортови

Финале во Монтреал: Надал против Медведев

Првиот носител, Рафаел Надал од Шпанија и осмиот фаворит, Данил Медведев од Русија ќе играат во финалето на АТП турнирот во кандаски Монтреал.

Ова е епилогот по полуфиналната фаза во која Медведев го совлада шестиот носител и сонародник Карен Хачанов со 2:0 за еден час и 24 минути.

Другото полуфинале не се одигра. Надал без борба запиша победа над францускиот тенисер Гаел Монфилс кој се повлече поради повреда на скочниот зглоб.

Наградниот фонд на турнирот на престижниот турнир во Монтреал изнесува 5,7 милиони долари.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com