Поврзи се со нас

Други спортови

Флојд Мејведер реши да и ја затвори устата на ЈуТјуб sвездата која постојано го повикува

Флојд Мејведер од пензија се враќа во февруари следната година.

Тој го договори реваншот „Пари“ по две години и во Јапонија ќе ја надополни својата сметка со нови милиони.

Мејведер го повикаа многумина, вклучувајќи ја и ЈуТјуб sвездата, Логан Пол. Флојд реши јасно да му каже на ова момче да не си игра со здравјето.

“Овие девојки на ЈуТјуб подобро играат со барбики затоа што јас не сум за деци игри. Пред три години, борец на УФЦ го изговори моето име и морав да и ја затворам устата на кучката. Логан Пол може да го добие истото пред да одам повторно да ја освојам Јапонија”, рече Флојд. Мејведер.

Флојд го ​​нокаутира Конор Мек Грегор во вистински спектакл во 2017 година и со тоа ја заврши својата боксерска кариера со 50-0.

Потоа во Јапонија одигра егзибициски натпревар против кик боксер таму, кого буквално го претепа за девет милиони долари.

loading...

Facebook